Schaakgenootschap Max Euwe is genoemd naar de legendarische Nederlandse grootmeester Max Euwe (1901-1981). Hij veroverde in 1935 als eerste Nederlander het wereldkampioenschap. In 1970 werd hij president van de wereldschaakbond FIDE.

Opening en sluiting van de match om de wereldtitel Schaken tussen wereldkampioen Aleksandr Aljechin en uitdager Max Euwe in Bellevue Amsterdam, oktober tot en met 15 december 1935. Polygoon Bioscoopjournaal.

 

SG Max Euwe is opgericht op 21 september 1945. Sinsdien is het altijd een gezellige en sportieve vereniging geweest, uiteraard met ups en downs. De laatste jaren zijn we een van de sterkst groeiende verenigingen binnen Overijssel. In oktober 2005 hebben we ons 60-jarig jubileum gevierd met ook weer extra activiteiten voor de jeugd en senioren. Een van de hoogtepunten uit onze historie vormt ongetwijfeld het behalen van het Nederlands kampioenschap voor jeugdteams tot twintig jaar op 22 april 1995. Bij de senioren werden we enkele jaren geleden kampioen van de SBO en spelen sindsdien in de landelijke klasse, de KNSB. In seizoen 2013-2014 heeft het eerste team zelfs meegespeeld in de Meesterklasse, de hoogste klasse in Nederland.

Sinds zomer 2014 is er een naamswijziging doorgevoerd en sindsdien gaat "Schaakvereniging Dr. Max Euwe" verder onder de naam "SG Max Euwe". Dit heeft te maken met de samenwerking van onze vereniging met Esgoo.

SG Max Euwe is aangesloten bij de SBO (schaakbond van Overijssel) en de KNSB ( Koninklijke Nederlandse Schaakbond). Dit betekent dat alle leden (dus ook alle jeugdleden) het Schaakmagazine van de KNSB ontvangen.

Eregalerij interne competitie

     

Clubkampioen

Jeugdkampioen

Bekerkampioen

Rapidkampioen

Zomerkampioen

'16 - '17 Achim Bündgen   Wouter de Haas Luc Compagnie Jasper Kamphuis
'15 - '16 Dinant Postma   Luc Compagnie Jasper Kamphuis Achim Bündgen

'14

-

'15

Maarten Vinke   Achim Bündgen Luc Compagnie Luc Compagnie

'13

-

'14

Anne Veltman

Levi Nies

Raoul vdOudeweetering

Achim Bündgen

Raoul vd Oudeweetering

'12

-

'13

Achim Bündgen

Yannic Husers

Achim Bündgen

Anne Veltman

Luc Compagnie

'11

-

'12

Achim Bündgen

Levi Nies

Kambiz Sekandar

Luc Compagnie

Ton Ellenbroek

'10

-

'11

Ewoud de Groote

Mateo Bril

Jasper de Jong

Bart Konijn

Raoul vd Oudeweetering

'09

-

'10

Floris van Assendelft

Oscar Bril

Achim Buendgen

Ewoud de Groote

Anne Veltman

'08

-

'09

Tim Lammens

Oscar Bril

Floris van Assendelft

Evert Rademakers

Raoul vd Oudeweetering

'07

-

'08

Tim Lammens

Oscar Bril

Floris van Assendelft

 

Tim Lammens

'06

-

'07

Floris van Assendelft

 

Tim Lammens

Ton Ellenbroek

 

'05

-

'06

Tim Lammens

 

Achim Buendgen

Christian Scho

Jasper de Jong

'04

-

'05

Floris van Assendelft

 

Floris van Assendelft

Ton Ellenbroek

Michiel Snuverink

'03

-

'04

Jochem Snuverink

 

Tim Lammens

 

Tim Lammens

'02

-

'03

Jochem Snuverink

 

Michiel Snuverink

 

Raoul vd Oudeweetering

'01

-

'02

Tim Lammens

 

-niet gespeeld-

-niet gespeeld-

Dinant Postma

'00

-

'01

Tim Lammens

Jessica Groenhuis

Tim Lammens

   

'99

-

'00

Jochem Snuverink Laurence Groot Bruinderink

Jochem Snuverink

   

'98

-

'99

Jochem Snuverink Iris van Houwelingen

Tim Lammens

   

'97

-

'98

Jochem Snuverink Anne Veltman      

'96

-

'97

Jochem Snuverink

Iris van Houwelingen

     

'95

-

'96

Arje Willemze

Jasper de Jong

     

'94

-

'95

Albert Vasse

       

'93

-

'94

Dinant Postma

       

'92

-

'93

Dinant Postma

       

'91

-

'92

Albert Vasse

       

'90

-

'91

Albert Vasse

       

'89

-

'90

Anne Grutter

       

'88

-

'89

A. de Bakker

       

'87

-

'88

A. de Bakker

       

'86

-

'87

Anne Grutter

       

'85

-

'86

A. de Bakker

       

'84

-

'85

Albert Vasse

       

'83

-

'84

A. de Bakker

       

'82

-

'83

T. Smit

       

'81

-

'82

H. van de Laar

       

'80

-

'81

Hans van Rijssen

       

'79

-

'80

T. Smit

       

'78

-

'79

F. Markerink

       

'77

-

'78

Marinus Waanders

     

Marinus Waanders

'76

-

'77

Marinus Waanders

       

'75

-

'76

F. Markerink

       

'74

-

'75

J. van der Hoeven

       

'73

-

'74

Piet Oortwijn

       

'72

-

'73

C. Doevelaar

       

'71

-

'72

Jac. Visser

       

'70

-

'71

H. Horst

       

'69

-

'70

H. Anneveld

       

'68

-

'69

H. Anneveld

       

'67

-

'68

Jac. Visser

       

'66

-

'67

H. Anneveld

       

'65

-

'66

H. Anneveld

       

'64

-

'65

P. Rookhuijzen

       

'63

-

'64

H. Anneveld

       

'62

-

'63

H. Anneveld

       

'61

-

'62

P. Rookhuijzen

       

'60

-

'61

Hilbert Doldersum

       

'59

-

'60

F. Hoffman

       

'58

-

'59

Hilbert Doldersum

       

'57

-

'58

J. van Veen

       

'56

-

'57

…………..

       

'55

-

'56

…………..

       

'54

-

'55

…………..

       

'53

-

'54

H. Anneveld

       

'52

-

'53

Jac. Visser

       

'51

-

'52

F. Almoes

       

'50

-

'51

Jac. Visser

       

'49

-

'50

Hilbert Doldersum

       

'48

-

'49

…………..

       

'47

-

'48

…………..

       

'46

-

'47

…………..

       

'45

-

'46

H. Anneveld

       

 

Eregalerij toernooien

     

Snelschaak

Rapidtoernooi

Nachttoernooi

Chess 960

Weekendtoernooi

'16

-

'17

    -niet gespeeld- -niet gespeeld- -niet gespeeld-

'15

-

'16

    -niet gespeeld- Yannic Husers -niet gespeeld-

'14

-

'15

    -niet gespeeld- Ewoud de Groote -niet gespeeld-

'13

-

'14

Achim Bündgen

Zyon Kollen

-niet gespeeld-

Dinant Postma

Thomas Beerdsen

'12

-

'13

Ewoud de Groote

Christian Scho

Thorben Koop

Jasper de Jong

 

'11

-

'12

Achim Bündgen

Tim Lammens

-niet gespeeld-

Ewoud de Groote

 

'10

-

'11

Ton Ellenbroek

Floris van Assendelft

Floris van Assendelft

Ewoud de Groote

 

'09

-

'10

Floris van Assendelft

Tim Lammens

 

Floris van Assendelft

 

'08

-

'09

Floris van Assendelft

Stefan Kuipers

 

Floris van Assendelft

 

'07

-

'08

Floris van Assendelft

Sjef Rijnaarts

      

'06

-

'07

Tim Lammens

Floris van Assendelft

     

'05

-

'06

Raoul vd Oudeweetering

Sjef Rijnaarts

     

'04

-

'05

Tim Lammens

       

'03

-

'04

Floris van Assendelft

       

'02

-

'03

         

'01

-

'02

Tim Lammens

       

'00

-

'01

Dinant Postma

       

'99

-

'00

         

'98

-

'99

         

'97

-

'98

Emir Mulic        

'96

-

'97

         

'95

-

'96

         

'94

-

'95

         

'93

-

'94

         

'92

-

'93

         

'91

-

'92

         

'90

-

'91

         

'89

-

'90

  D. Tjiam    

'88

-

'89

    Ton Ellenbroek    

'87

-

'88

    T.G. Prangers